درباره نساجی قائم شهر

nassaji1-sar-dar

کارخانه نساجی شماره یک قائمشهر جز اولین و قدیمی ترین کارخانجات نساجی کشور است که در علي آباد قديم و قائم شهر امروز در زميني به مساحت پانزده هكتار احداث شد كه هفت هكتار از اين زمين به تأسيسات صنعتي اختصاص يافت و مابقي زمين براي خانه هاي سازمان مهندسين و متخصصين در نظر گرفته شدو در حال حاضر از قدمت فراوانی برخوردار است.

s1
s2
s3
s4

کلنگ احداث این کارخانه در سال ۱۳۰۷ به زمین خورد و احداث بنا و خريد و نصب ماشين آلات در زمینی به مساحت ۶۶۳۳ متر مربع به مدت دو سال بطول انجاميد و در سال ۱۳۰۹ بهره برداري از ماشين آلات شروع گرديد.

کارخانه نساجی قائم شهر(شماره یک) در استان مازندران و در شمالی ترین نقطه کشور واقع شده است که آب و هوای شرجی معتدل دارد و دراری رطوبت بسیار بالایی است .

این کارخانه در مرکز شهر واقع شده است و خیابان اصلی و راه آهن سراسری در دو طرف آن قرار دارد. علت اصلی انتخاب این مکان برای کارخانه آن بود که در قدیم جاده ها آسفالت نبودند و وسایل نقلیه محدود و شاید هم وجود نداشته و باید برای مواد اولیه سوخت دیگ بخار از خط راه آهن استفاده می کردند.

موضوع فعالیت شرکت

انجام هرگونه عمليات توليدي، مالي و بازرگاني در زمينه ريسندگي، بافندگي، طراحي، رنگرزي وفعاليت هاي جانبي مربوط براي توليد منسوجات پنبه اي و الياف مصنوعي

اعضای هیات مدیره

noimage-team

کاظم علیپور

noimage-team

مهدي قنبري

noimage-team

محسن شكيبافر

noimage-team

مهدی مهدی زاده

كريم پيشگر